מסלול דו שנתי להכשרת מטפלים בפסיכודרמה

פסיכותרפיה קבוצתית בהתמחות פסיכודרמה ויחסים בקבוצה

מסלול דו שנתי להכשרת מטפלים בפסיכודרמה

פסיכותרפיה קבוצתית בהתמחות פסיכודרמה ויחסים בקבוצה

שנת הלימודים תיפתח באוקטובר 2024

מסלול הכשרה מקיף להכשרת מטפלים בפסיכודרמה ולימודי פסיכודרמה, תוכנית הלימודים מקצועית, עמוקה עם מורים מנוסים שעובדים בתחום ותואמת את הדרישות של האיגוד האירופי להכשרת מנחי פסיכודרמה.
בוגרי התכנית המלאה שלנו, מקבלים ערך מקצועי רב בדרך להיותם מנחי פסיכודרמה ומטפלים קבוצתיים,לצד תהליך אישי משמעותי חוויתי להבראה ומימוש פוטנציאלים שחיכו להם.
ערבי מבוא קרובים - 24 ליוני ת"א / 14 ליוני פרדס חנה

לפרטים והרשמה

מה התוכנית כוללת? דוגמא לקורסים מתוך תוכנית הלימודים המלאה:

 • יסודות הפסיכודרמה:  לימוד ותרגול של עולם המושגים הטיפוליים בפסיכודרמה שהם אבני היסוד של הפסיכודרמה: רעיונות, אמונות, טכניקות והאינטגרציה לעולם הטיפול הקבוצתי.

פסיכודרמה קלאסית א': לימוד והנחייה של פסיכודרמה על הבמה בגישה הקלאסית. למידה תרגול של כל אבני היסוד של התהליך הפסיכו דרמטי – חימום-פעולה-שיתוף דרך מודל "הילד הפנימי".

תיאטרון טיפולי קורס הנחייה: שילובה של פסיכודרמה בתוך תיאטרון פלייבק. במהלך הקורס יתרגלו המשתתפים החזרה של סיפורי פלייבק על הבמה. 

*הסילבוס המלא ישלח אליך לאחר שיחה טלפונית ראשונית עימנו. 

למועמדים ממליצים להגיע לראיון היכרות וקבלה אישי להבטיח מקום במידה ותרצו להרשם מייד אחריי הערב מבוא.

למי זה מתאים?

 • למי שרוצה להתמקצע בעבודה עם קבוצות להכשיר את עצמם למקצוע מרתק ואינסופי
 • למי שרוצה להשביח ולשדרג את מיומנויות הטיפול והגישות הטיפוליות, וללמוד גישה טיפולית אינטגרטיבית של פסיכודרמה ויחסים בקבוצה.
 • לעוסקים\ות במקצועות הטיפול והאימון כגון: מנחי קבוצות, מטפלים ברפואה משלימה, פסיכותרפיסטים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, בוגרי תואר בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, פסיכודרמה ודרמה תרפיה. הרוצים לשלב בתהליכי העבודה שלהם פסיכודרמה ותיאטרון ככלי ספונטני וחוויתי בתהליכי העבודה שלהם.

וגם לאלו שרוצים להתעורר ולהתחבר עמוק – לעצמם, לטבע, לטיבעי ולהביא ריפוי לגוף לנפש וליחסים סביבם (שלא בהכרח מטפלים במקצועם).

ההרשמה לשנת הלימודים 24/25

 • שנה א' שלוחת פרדס חנה – תפתח בימי ראשון, 27 לאוקטובר 2024 

  שנה א' שלוחת תל אביב – תפתח בימי שני,  28 לאוקטובר 2024 
 1.  ערב פתוח קרוב יערך:
  ב-14 ליוני 2024 (בוקר) בפרדס חנה 
  ב 24 ליוני 2024 (ערב) בתל-אביב
המסלול הינו דו שנתי + שנת סטאז' (שניתן להתחיל בשנה השנייה)
 

שנה א' (שלב 1) – לבוגרי שנה א' תינתן תעודה בהנחיית קבוצות בשילוב טכניקות פסיכודרמה ותיאטרון טיפולי. 340 שעות אקדמיות.
שנה ב' (שלב 2) – לתעודת הסמכה כמנחי פסיכודרמה – פסיכותרפיה קבוצתית בהתמחות פסיכודרמה ויחסים בקבוצה. 360 שעות אקדמיות.
בנוסף יילמדו 207 שעות סמינרים מקצועיים
סה"כ שעות בשנה ב – 567 שעות.
שנה ג (שלב 3) – ליווי בהדרכה לתקופת הסטאז' שנשארה לאלו שלא סיימו את כל שעות הסטאז' בשנה ב'.

סה"כ 907 שעות (לא כולל סטאז')

*רשימת הקורסים מפורטת בסילבוס ותוכנית הלימודים שנשלחת לכל מועמד.
*רוב האנשים מסיימים את תוכנית ההכשרה כולל שנת הדרכה בפרקטיקום ב- 3 שנים.

מנהלי התוכנית:
שי משיח – ניסיון מעל 10 שנים בהכשרת מטפלים בפסיכודרמה
נילי להב – ניסיון מעל 10 שנים בפסיכודרמה ממוקדת טראומה.

לפרטים והרשמה

תנאי קבלה

 1. ראיון אישי, לימודים, יתרון לבעלי ניסיון  והכשרות רלוונטיים בתחום החינוך, הטיפול או העוסקים בהנחיית קבוצות, מטפלים, תרפיסטיים.
 2. חשוב לנו מאוד מי האדם שבא ללמוד, בתוכנית הלימודים שתישלח אליכם כתבנו את האיכויות הנדרשות לדעתנו מאדם הרוצה להיות מנחה פסיכודרמה.

למי שאין היכרות וניסיון עם עולם הדרמה תרפיה או הפסיכודרמה אנו ממליצים להגיע לערב מבוא או לעבור סדנת התנסות קצרה עם פסיכודרמה.

עלות שנת הלימודים: (שתחל באוקטובר 2024)

הרשמה סופר מוקדמת: 16,700 ש"ח, עד 15 ליוני 2024
הרשמה מוקדמת: 17,500 ש"ח, עד 15 לאוגוסט 2024
הרשמה רגילה 18,000 ש"ח, אחרי 15 לאוגוסט 2024

*המחיר הוא לשנה א' בלבד,  בסילבוס המלא מפורט עלויות שנה ב'
*ההרשמה על בסיס מקום פנוי ביום ההרשמה ומותנית בראיון קבלה אישי.
*דמי ביטול ימסרו למועמדים (מבוסס חוק הגנת הצרכן)

לקבלת תוכנית הלימודים המלאה, סילבוס וקביעת ראיון אישי – השאירו לנו פרטים  ונחזור אליכם.

לכל שלב יש תוכנית לימודים מקצועית ומפורטת והתוכנית בשלמותה הולמת את הדרישות המקצועיות של איגוד הפסיכודרמה האירופי FEPTO

מפגש חוויתי פתוח למועמדים לשנה א'  יתקיים
ב-24 ליוני 2024  – (ערב) שלוחת בית הספר בתל-אביב
ב-14 ליוני 2024 – (בוקר) שלוחת בית הספר בפרדס חנה
מפגשי המבוא הינם בתשלום של 50 ש"ח.

מנחי התכנית המובילים:

שי משיח

שי הקים את המרכז הבינלאומי לפסיכודרמה עוד ב 2008 ולשי נסיון של הכשרת מטפלים בפסיכודרמה החל משנת 2010 בה ייסד וניהל עד שנת 2020 מסלול  ללימודי פסיכודרמה בשיתוף עם מכללת תילתן.

בוגר לימודי שמאניזם, מעגלי רפואה ומימוש השילוב של פסיכודרמה ושמאניזם במסלול הכשרה ייחודי – School of Magic.

בעל תואר שני – פסיכולוגיה חינוכית יישומית מאוניברסיטת NEU, בוגר התוכנית הדו שנתית לטיפול מיני (סקסולוגיה) אונ' חיפה, מטפל בפסיכודרמה ומנחה קבוצות.

"לא אחת אני מוצא בפסיכודרמה כוחות ריפוי עצומים. פעילות הפסיכודרמה שלי באה להביא את בשורת הטיפול והריפוי לאלו המחפשים ללמוד ולהכשיר עצמם כמטפלים ואלו הרוצים להשתלב בתהליכי צמיחה אישית ולשפר איכות חיים רגשית ופיזית."

כל מועמד/ת זוכה ליחס אישי, ראיון התאמה אישי וליווי מקצועי בדרך להיות מנחה לפסיכודרמה.

נילי להב

מטפלת ומנחה ותיקה בעלת אינטואיציה חדה וניסיון עשיר שעוסקת בתחום הפסיכודרמה והדרך השמאנית מעל לעשור.   בעבודתה הקלינית היא מטפלת פרטנית  בנוער ומבוגרים. כמו כן מנחה לאורך השנים קבוצות פסיכודרמה במגזרים השונים ,בקרב אוכלוסיות מגוונות בארץ בעולם. לאורך השנים התמחתה  בטיפול ממוקד בטראומה, כאשר את הכשרותיה רכשה בתכנית לטיפול בטראומה של אוניברסיטת תל אביב, ובמקביל העמיקה באפיקים נוספים ולמדה בתכניות הכשרה שאמאניות שונות, בישראל ובחו"ל.

כיום היא משלבת בעבודתה הקלינית כלים וגישות ממזרח ומערב, וחולקת מנסיונה העשיר והייחודי עם סטודנטים בתכניות הכשרה שונות בישראל ובחו"ל

לערב המבוא הקרוב / לראיון אישי להיכרות והתאמה, השאירו פרטים.

בוגרי התכנית משתפים:

דיקלה כהן

"כשהצטרפתי למסלול לימודי הפסיכודרמה עם שי משיח לא תיארתי לעצמי שאפגוש כלי טיפולי כל כך עוצמתי ולא תיארתי לעצמי עד כמה חיי ישתנו בעקבות הלימודים האלה.

נפתח בפני עולם מרתק, קסום, מטלטל, מעצים ומעשיר. נפתחה בפני ההזדמנות לבחון את חיי בצורה עמוקה וחכמה ולמדתי על עצמי ועל נפש האדם כמו שלא למדתי מעולם.

התכנים לאורך כל השנתיים היו מגוונים ומרתקים והצליחו לשלב עולמות תוכן ייחודיים שהולכים איתי גם היום כמטפלת בקליניקה ובקבוצות. המורים והחברים שלמדו איתי היו עוגן עבורי לאורך כל המסלול, נטעו בי מהרגע הראשון את הידיעה והביטחון שאני במקום הנכון ובזמן הנכון, נכנסו לי לעומק הלב וישארו שם תמיד"

שי אולמר

לקח לי לא מעט שנים להבין מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול, וכשהבנתי, ולאחר שבדקתי את האופציות העומדות בפני קבעתי ראיון אישי לקראת לימודי פסיכודרמה אצל שי משיח, עיקר ההמלצות שקיבלתי מסטודנטים על שי היו סביב הפרקטיות של הלימודים, לי זה היה משמעותי וחשוב. 

קבעתי ראיון אצל שי, התקבלתי, ונרשמתי. הלימודים היו מעניינים, מאתגרים, מורכבים ומסעירים. החוויה של קבוצה שלומדת ומתנסה על עצמה באה לידי ביטוי מהיום הראשון ללימודים. הלימודים היו מקצועיים, נדרשנו לחומר תיאורטי ובמקביל תרגלנו את החומר הנלמד והפכנו להיות קבוצה. קבוצת תוכן-תהליך גם עוברת תהליך דינמי עמוק במשך שנתיים, גם מתנסה בהנחיה ותרגול ולומדת. קבוצה מיוחדת שעם חלק מהם אני שומר על קשר עד היום.

כיום אני מנחה את קבוצת הפסיכודרמה שפתחתי להתפתחות אישית בשם "בית בשבילי" בתל אביב, אני מלווה רגשי של קבוצות ויחידים בפסיכודרמה, מנחה סדנאות למבוגרים ובני נוער, כמו גם מתמודדי נפש ובעלי צרכים מיוחדים בתפקוד גבוה. 

וידוי אישי, שי משיח המורה שלי הפך להיות גם חבר ובכלל איש יקר שאני מאוד מעריך שתמיד אפשר להתייעץ לקבל טיפ טוב ובעיקר חיבוק לדרך.